Vijesti

Мајске радничке спортске игре

„Гросс“ д.о.о. Градишка ПЈ Сребреница, традиционално на теренима спортско-рекреативног комплекса који је изграђен у склопу привредног друштва, организује Мајске радничке спортске игре у малом фудбалу.

Квалификационе утакмице одржаће се од 21–28. маја 2019. године.

Жријебом су одређени фудбалски парови, и у утакмицама које се играју у наредном периоду састају се екипе:

21.05.2019. године

У првој одиграној утакмици Јама смјена „Б“ побиједила је Машинско одржавање резултатом 5:1. Свих пет голова за побједничку екипу постигао је Милутиновић Жељко (5′, 11′, 18′, 20′ и 30′), док је почасни погодак за екипу Машинаца у 12. минуту дао Стојановић Ненад.

22.05.2019. године

У дуелу између Дирекције и Електро одржавања побиједила је Дирекција резултатом 6:1, головима Цвијановић Велибора у 3. минуту, Рајлић Немање (15′ и 18′), Ракита Тошка (19′ и 27′) и Момчиловић Страхиња Вука у 21. минуту. Једини гол за Електро одржавање постигао је Стевановић Драган у 23. минуту.

23.05.2019. године

Јама смјена „А“ – Флотација 1:5

Стријелци: Шарац Марко (4′ и 19′), Зарић Душан (10′ и 20′) и Миловчевић Раденко (16′) за Флотацију и Јовановић Дејан (17′) за Јаму смјена „А“.

28.05.2019. године

У посљедњој квалификационој утакмици састале су се екипе Јама смјена „Ц“ – Јама смјена „Д“. Побиједила је екипа Јама смјена „Д“ резултатом 4:2. Голове за побједничку екипу постигли су Трифковић Данијел у 9. минуту и Симић Далибор (15′, 18′ и 23′), док су голове за Јама смјена „Ц“ дали Миливојевић Ненад (19′) и Рељић Саша (24′).

Након одигране посљедње квалификационе утакмице обављено је жријебање за полуфиналне утакмице и одређено да ће се тамо срести екипе Јама смјена „Б“ и Дирекција, односно Јама смјена „Д“ и Флотација. Полуфиналне утакмице одржаће се у четвртак (30.05.) и петак (31.05.), док ће се финале овогодишњих Мајских радничких спортских игара у малом фудбалу одиграти у суботу 01.06.2019. године.

2. Полуфиналне утакмице

30.05.2019. године

У првој полуфиналној утакмици сусреле су екипе Јама смјена „Б“ и Дирекција. Побиједила је Дирекција резултатом 7:5. За поједничку екипу голове су постигли Поповић Младен (3 гола), Рајлић Немања (2 гола) и по један го Ракита Тошко и Момчиловић Страхиња Вук, док су, за екипу која је изгубила утакмицу, голове дали Милутиновић Жељко (3 гола) и по један го Стојановић Марко и Поповић Живан.

31.05.2019. године

У другој полуфиналној утакмици „снаге“ су одмјериле екипе Флотације и Јама смјена „Д“. Успјешнија је била Флотација која је побиједила резултатом 5:2.

Голове су постигли:

Флотација – Малеш Синиша (4′, 17′ и 21′), Шарац Марко (20′) и Зарић Душан (22′)

Јама смјена „Д“ – Симић Далибор (19′) и Балчаковић Обрадин (29′).

Након одиграних полуфиналних утакмица познати су финалисти овогодишњих Мајских радничких спортских игара. За прво мјесто бориће се екипе Дирекције и Флотације, док ће Јама смјена „Б“ и Јама смјена „Д“ играти за треће мјесто.

Финалне утакмице су на програму у суботу 01.06.2019. године.

3. ФИНАЛЕ (01.06.2019. године)

Упркос лошем времену и киши која је падала претходну ноћ и читаво јутро, одигране су утакмице за треће мјесто и финале овогодишњих Мајских радничких спортских игара у малом фудбалу.

У утакмици за треће мјесто састале су се екипе Јама смјена „Б“ и Јама смјена „Д“. Побиједила је, и тако заузела треће мјесто, екипа Јама смјена „Д“ резултатом 3:1. Голове су постигли Симић Мирослав (7′), Дарко Јовановић (12′) и Симић Далибор (27′) за побједничку екипу, док је погодак за Јама смјена „Б“ постигао Милутиновић Жељко у 5. минуту.

____________________________________________________________________________________________________________________

У великом финалу овогодишњих Мајских радничких спортских игара фудбалери Флотације доминантно су, резултатом 4:1, побиједили Дирекцију и тиме освојили прво мјесто и титулу најбоље екипе на овом турниру. Голове за побједничку екипу постигли се: Радовић Драго, Зарић Душан, Малеш Синиша и Шарац Марко, док је  почасни погодак за дирекцију постигао Момчиловић Страхиња Вук.

ЧЕСТИТАМО ЕКИПИ ФЛОТАЦИЈА НА ЗАСЛУЖЕНОЈ ПОБЈЕДИ!!!

Милутиновић Жељко из Јама смјена „Б“ је са 9 голова најбољи стријелац Мајских радничких спортских игара у малом фудбалу, док је Стојановић Драган из Електро одржавања најефикаснији играч.

Након завршених мечева наставило се са пригодним дружењем фудбалера, учесника и навијача овогодишњих Мајских радничких спортских игара у малом фудбалу.